Antigrafitový náter v 3 vrstvách od 4 €/m²
Antigrafitový náter v 6 až 12 vrstvách od 10 €/m²

 

V Českej republike realizuje firma A SERVIS LIPKA ako jediná, komplexný servis na odstránenie graffiti, kvalitnú antigraffitovú ochranu a servis odstránenia graffiti z našej AGO. Tieto služby vykonáva nielen Českom trhu, ale aj na Slovensku a najnovšie aj v Rakúsku.

 

Antigrafitový náter

Antigraffiti náter je možné aplikovať vo viacerých vrstvách na rôzne typy povrchov a plastov. AGO sa nenanáša na sklo, priehľadný polykarbonát a leštené kovy. Antigraffiti náter možno aplikovať na plochy pri vonkajšej teplote nad 10°C. Na hladké plochy väčšinou aplikujeme 3 vrstvy AGO a pri poréznych fasádach je nutné naniesť 6-12 vrstiev AGO. Antigraffitovú ochranu je možné naniesť aj na marmolit, na ktorý sa aplikujú 3-5 vrstiev v cene do 17 €/m². Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ako jediná v Českej republike garantuje funkčnosť antigraffitovej ochrany za najnižšiu cenu za m2. Povrchy s AGO možno vždy ošetriť so 100% výsledkom odstránenia graffiti. Ako jediní sme schopní zabezpečiť servisné práce po aplikácii antigrafitovej ochrany, to znamená, ak je Váš majetok poškodený po nanesení ochrany Bellinzoni vykonáme servis a graffiti odstránime.Graffiti odstránime do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je uvedená v zmluve o dielo.

Z praxe vieme, že ak sú graffiti rýchlo odstránené, sprejeri čoskoro zistia, že ich výtvor bol odstránený a idú sa väčšinou realizovať niekam inam. Realizujeme to tak, že ak sa na fasáde vyskytnú graffiti, ktoré odstránime a vždy ZADARMO nanesieme nový náter AGO na mieste, kde sme vykonali opravu. Tento systém sme zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m² a je hlavne zbytočné chrániť tak draho celú plochu s AGO na fasáde, keď iste nebudú pokreslené všetky chránené plochy za jej životnosť. V takto nastavenej službe, ktorá bude iste maximálne vyhovovať zákazníkom, nemáme v ČR konkurenciu. Antigraffiti náter aplikuje viac firiem, ale lacný a účinný servis, nerobí takmer nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy, chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOST svojich nanesených AGO tak ako my.

 

AGO 1

 

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová ochrana /:

– Realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov

– Fasádu netesní, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– Náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– Náter je hydrofóbna – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu

 

Odstránenie graffiti

Pri odstránení graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60 – 90%. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa.Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené, ak klesne vonkajšia teplota pod 10°C. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepriberá.

 

OG 1

 

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA s.r.o. :

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu pri graffity, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.