ako vyčistiť koberecSotvakedy prestane platiť známa a rešpektovaná myšlienka. Že každá kvalitne odvedená práca potrebuje svoj čas, skúsenosti, šikovných ľudí, a nikdy nebýva zadarmo. Hĺbkové strojové čistenie kobercov firmy A SERVIS LIPKA patrí presne do tejto kategórie.

Práca sa realizuje tou najúčinnejšou metódou, ktorá je na trhu aktuálne dostupná a v praxi dokonale odskúšaná. Koberece sa čistia kotúčovým strojom s mechanickým rotačným kartáčom, dôrazným prítlakom a tlakovým saním koberca. Ide o postup, ktorý sa výrazne líši od používanej extrakčnej metódy, ktorá sa na trhu ešte stále drží.

Treba však celkom jasne a veľmi priamo zdôrazniť, že extrakčné čistenie je v súčasnosti jednoznačne zastaraný technologický systém, ktorý v žiadnom ohľade nedokáže zabezpečiť skutočne hĺbkové vyčistenie koberca.

Podstatou…

čím vyčistiť koberecPodstatou úspešného účinkovania firmy A SERVIS LIPKA na trhu je v prvom rade využitie výkonnej techniky, progresívnych a dokonale zvládnutých technológií. Pričom obe tieto zložky zastrešuje odborne vyškolený a profesionálne pracujúci personál. 

Už viac ráz zaznela informácia o kotúčovom čistiacom stroji. Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. práve toto zariadenie považuje za jedinečného „rozdielového hráča,“ ktorý sa pohybuje v oblasti aktuálne používaných metód na trhu upratovacích a čistiacich služieb.

Jeho vlastnosti a charakteristiky preto na trhu zohrávajú zásadný rozdiel oproti inej metóde čistenia kobercov. Ktorou je tzv. mokré čistenie, známejšie ako extrakčné čistenie.

Pre…

ako odstrániť škvrny na koberciPre mnohých klientov, ktorý uvažujú o čistení kobercov, predstavuje extrakčný postup zaujímavú možnosť alternatívy. Za touto sľubnou vetou sa však skrýva nespochybniteľný fakt, že tento systém údržby kobercov je z pohľadu dnešných nárokov na kvalitu už technologicky neúčinný, očividne zastaraný, a príliš často nešetrný.

Pričina, prečo klienti ešte stále siahajú po extrakčnej metóde je celkom prostá. V prvom rade chcú ušetriť, a tak si zvolia službu, ktorá ich bude stáť najmenej. Otázku kvality ponechajú bokom s neurčitým pocitom, že na čistení kobercov vlastne niet, čo pokaziť.

Firmy, ktoré realizujú extrakčný spôsob čistenia kobercov poväčšine vystupujú ako poslovia dobrých správ. Po uplatnení ich čistiacej metódy sa vraj koberec vráti k svojej pôvodnej podobe a za primeranú, či skôr ľudovú cenu, klient získa to, čo od procesu očakával.

Neskôr…

starostlivosť o svetlý koberecNeskôr sa síce ukáže, že finančná úspora spojená s voľbou extrakčného systému, nevyvážila nekvalitný výsledok. Ale to zväčša býva už len plač nad rozliatym mliekom. Koberec, ktorý mal – podľa firmy ponúkajúcej extrakčné čistenie – získať späť svoju stratenú, pôvodnú tvár, ostal kdesi na polceste, a často sa na ňu vlastne ani nevydal.

A čo teda môže teda klient očakávať, ak si vyberie extrakčné čistenie? Je takmer pravidlom, že koberec ostane farebne nevýrazný, stále pomerne vlhký, a často nepekne zošednutý. Povedané s čiernym humorom, asi býva dosť náročné spojiť takýto výsledok s očakávanou a zaplatenou kvalitou. Navyše sa po celkovom vysušení ukáže, že na plochu koberca vystúpili nevzhľadné fľaky a škvrny.

Krátke vysvetlenie. Extrakčný postup je vlastne len „namočením“ koberca vodou s chémiou, ktorá sa následne odsaje. Všetko sa udeje rýchlo, v jedinej fáze. Z prednej časti extraktoru sa strieka hubicou roztok na koberec a zadná časť už plochu vysáva. Ide teda len o povrchový proces, ktorý nijako nedokáže koberec vyčistiť do hĺbky, ba ho ani dezinfikovať.

Prirodzene…

údržba kobercePrirodzene, že nejeden klient sa bude celkom logicky a legálne pýtať. Dobre teda, ak je extrakčné čistenie plné takýchto otáznikov, protikladov a nástražných mín nekvality, pričom ho nevyváži ani finančná úspora, čo mi, ako zákazníkovi, ponúkne drahšia, technologicky vyspelejšia metóda strojového čistenia, ktorú na trhu prezentuje A SERVIS LIPKA?

Ak zveríme koberec do rúk skutočných profíkov, získame v prvom rade voľný čas, ktorý môžeme venovať oveľa prospešnejším aktivitám. Na druhej strane máme stopercentnú istotu, že koberce budú vyčistené v najvyššej možnej kvalite, skutočne precízne, načas a s celým radom príjemných benefitov, ktoré extrakčný spôsob – s ohľadom na svoju zastaranú technológiu – proste neponúka.

V tomto smere ešte jeden dôležitý poznatok smerom ku klientom. Spoločnosť A SERVIS LIPKA si je plne vedomá, že to čo sa dnes považuje za špičku, môže byť zajtra lepší priemer, a tak ani v tomto ohľade nečaká na samospasiteľné, zázračné riešenia. Jej odborný, skúsený personál sa priebežne vzdeláva a neostáva len pri odskúšaných veciach a postupoch.

A SERVIS…

lacné čistenie kobercovA SERVIS predstavuje firmu, ktorá dokáže osloviť aj tohto najnáročnejšieho zákazníka. Pracovné postupy a čistiaca strojová metóda sú priebežne inovované a zdokonaľované podľa požiadaviek trhu a klientov. Aj preto dnes firma patrí medzi popredné subjekty na trhu čistiacich a upratovacích služieb v celej strednej Európe.

Strojové hĺbkové čistenie spoločnosti A SERVIS LIPKA reprezentuje moderný a veľmi efektívny spôsob ošetrenia kobercov. Pri každom svojom nasadení jednoznačne dokazuje, že ponúka spoľahlivý spôsob ako účinne pomôcť pri zvládaní mnohých problémov spojených s čistotou kobercov, či už v komerčných subjektoch alebo bežných domácnostiach.

Od svojich začiatkov firma vsádzala na cielené využívanie inovatívnych postupov a špičkových technológií. Všetky zrealizované zákazky a ich konečný výsledok preto dosahovali mimoriadne vysokú úroveň kvality. Práve kvalita tvorila a tvorí základ aj záruku stabilne vysokého štandardu, dokonalého servisu a spoľahlivosti.

Teraz…

najlacnejšie čistenie kobercovTeraz trochu detailnejšie o profesionálnej čistiacej metóde, teda hĺbkovom strojovom čistení, ktoré firma dlhodobo využíva. Hlavnú technickú súčasť predstavuje zhruba 50 kilogramov vážiaci tlakový kotúčový stroj s rotačnými kefami, ktorý počas práce využíva unikátny chemický prostriedok nemeckej firmy Bosch RTS.

Celý proces čistenia začína tým, že špecialisti A SERVIS kotúčovým strojom a jeho rotačnými kefami aplikujú do koberca spomenutý roztok chemickej čistiacej látky. Vďaka mechanickému rotačnému pohybu stroj generuje aktívnu penu. Ktorá postupne a systematicky preniká až do najhlbších kútov znečisteného koberca.

Špecifické a jedinečné vlastnosti tejto unikátnej kozmetiky naštartujú proces. Počas ktorého sú spoľahlivo odstraňované všetky prítomné nečistoty, vrátane tých, ktoré neboli už roky vyčistené. Sila špeciálnej chémie likviduje tiež alergény, roztoče a mikroorganizmy. Čo znamená, že koberec je na konci práce hygienicky čistý a hĺbkovo vydezinfikovaný.

Akonáhle…

ľahké čistenie kobercovAkonáhle odborníci firmy A SERVIS LIPKA ukončia etapu spojenú s účinkami aktívnej peny a silou kotúčového stroja, nastáva čas na použitie ďalšieho výnimočného technického zariadenia. K slovu sa dostane extrémne výkonný, trojmotorový vysávač, ktorý zvládne podstatne viac, ako je len obyčajné, domáce vysávanie.

Trojmotorový vysávač v podstate realizuje viac veci odrazu. Rýchlo a precízne sa vysporiada so zvyškami aktívnej peny na koberci. Následne dokonale vysaje všetku špinu, nečistoty, ale aj roztoče, alergény a mikroorganizmy. A do tretice, zbaví vyčistený koberec prebytočnej vody a vlhkosti, ktorá sa v  počas práce v jeho štruktúre nazbierala.   

Práve tu musíme poznamenať, že túto mimoriadnu technologickú výhodu extrakčná metóda čistenia klientom neposkytuje. Dôvodom je nielen nízka, nedostatčujúca výkonnosť a efektivita zariadenia, ale aj málo kvalitné chemické prostriedky.

Zákazník…

rýchle čistenie kobercovZákazník preto musí počítať s dlhým, často neúmerným časom sušenia celej plochy. Koberec sa – podľa konkrétnych priestorových podmienok – suší od troch až po deväť hodín, čo je pre klienta časovo obmedzujúce a značne nepríjemné.

Iným, veľmi zaujímavým prvkom vysokej účinnosti a kvality strojovej metódy je skutočnosť, že si bez problémov dokáže poradiť aj s nepríjemnými pachmi. Ktoré sa do tela koberca dostávajú v byte, či firme celkom jednoducho a majiteľom nemilo komplikujú život.

Dajme tomu, že ide o zápach cigariet a alkoholu, rôznych vôní z kuchyne alebo špecifický odér. Ktorý majú mnohí domáci štvornohí miláčkovi. Prirodzene, že ani takéto úlohy firmu A SERVIS nezaskočia a zákazníkom vie veľmi efektívne a rýchlo pomôcť.

Neraz…

hĺbkové čistenie kobercovNeraz sa v každodennej praxi stáva, že prvý pohľad krásne vyčistený a sviežo voňajúci koberec zákazníka vyslovene prekvapí, často neočakávane zaskočí. Sem-tam potom takýto príjemne prekvapený klient povie, že jeho vyčistený koberec vyzerá hádam ešte lepšie. Ako keď bol nový. To je ďalšia nenahraditeľná výhoda strojového čistenia.

Aj takáto maličkosť býva pre firmu a jej zamestnancov viac ako pochvala a ocenenie kvalitnej práce, ktorú sme pre klienta práve odviedli. Nie je žiadnym tajomstvom a prekvapením, že najmä staršie koberce bývajú vzhľadovo natoľko zanedbané, že klienti sú už zmierení s faktom, že ich bude treba zrejme vyhodiť. Strojové hĺbkové čistenie sa tak v mnohých prípdoch stáva poslednou šancou na ich záchranu.

Niekedy vážne postačí len kus poctivo odvedenej odbornej práce a nenahraditeľné skúsenosti našich špecialistov a zo starého koberca sa opäť stane pestrý, hebký a voňajúci kus bytového textilu, ktorý je pripravený slúžiť svojmu majiteľovi počas ďalších dlhých rokov.

Firma…

dezinfekčné čistenie kobercovFirma Čistenie kobercov Bratislava po ukončení svojej práce tak odovzdáva zákazníkom nielen dokonale čistý a svieži koberec. Ale koberec, ktorý je bezmála celkom suchý. Logicky pri tomto procese čistenia preto odpadá zastaraná a značne nepríjemná povinnosť spojená výlučne s extrakčným systémom –  trpezlivo čakať, kým plocha vyschne.

Vďaka strojovej hĺbkovej metóde sa vlas každého koberca dokáže očividne napriamiť a koberec získa späť svoj dávno stratený objem. Ide v prvom rade o estetický prvok, ale v konečnom dôsledku táto skutočnosť vytvára pre každého zákazníka nefalšovaný dôkaz, že strojová metóda patrí na trhu medzi technologickú špičku. Ktorá sleduje najmä vysokú, stabilnú kvalitu a trvalú spokojnosť klienta.

Popísaná metóda strojového čistenia realizovaná kotúčovým strojom s rotačnými kefami,  komplexne odráža najnovšie možnosti moderných odborných poznatkov a špičkových technológií, používaných vo sfére upratovacích a čistiacich služieb. Spoločnosť A SERVIS LIPKA svojimi výkonmi denne dokazuje, že s týmto moderným trendom drží neustále krok a ostáva jeho čestným reprezentantom.

Tieto…

strojové čistenie kobercovTieto kľúčové poznatky dokáže firma takmer ihneď aplikovať do každodennej praxe, a to najmä vďaka flexibite pracovného systému a nadšeniu všetkých zamestnancov. Inak povedané, aj toto je jeden z jasných dôkazov, že prvoradným a jediným záujmom profesionálneho snaženia firmy A SERVIS LIPKA bol a stále ostáva zákazník.

Navyše ku svojim klientom volí vždy mimoriadne citlivý, ústretový a individuálny prístup. Spolieha na bohaté skúsenosti každého svojho zamestnanca, moderné a výkonné technické vybavenie a unikátne chemické prostriedky. Symbióza týchto prvkov ešte v praxi nesklamala, čo dokazuje ich životaschopnosť a opodstatnenosť.

Ak sa potom tieto „kamienky“ prepoja s tradičnou svedomitosťou a poctivým prístupom k práci, má spoločnosť A SERVIS LIPKA dostatok energie a potenciálu, vytrvalo stáť a udržať sa na popredných priečkach kvality a zveľaďovať svoje dobré meno. S pomocou strojového čistenia zvládne takmer čokoľvek, čo sa týka kobercov a ich čistoty.

Nedávno…

cena čistenie kobercovNedávno firma A SERVIS u jednej pani čistila koberec, ktorý bol pokrytý fľakmi, škvrnami a mapami, pochádzajúcimi z dlhodobého extrakčného čistenia. Plocha vyzerala naozaj tristne. Navyše, koberec mal na sebe fľaky od atramentu, čo jeho smútok len stupňovalo.

Už na začiatku práce bola ale pani upozornená, že koberec sa v takmto stave síce podarí vyčistiť, bude mu vrátený jeho vzhľad, no nedá sa čakať, že sa predstaví opäť v top forme, keďže v istom smere koberec prekročil hranicu vyčistiteľnosti.

Nesmierne mu totiž ublížilo pravidelné extrakčné čistenie. Ktoré všetky nečistoty, prach a iné znečisčujúce látky, posúvalo stále hlbšie do tela koberca. Štruktúra koberca sa teda zchrániť dá. Takže bude ešte užívania schopný. Ale špičkovú kvalitu, ktorá je pre firmu A SERVIS LIPKA pravidlom, už dosiahnuť nemôžno.

Pani…

kde nechať vyčistiť koberecPani napriek tomu súhlasila, a tak sa dala firma do práce. Zamestnanci cítili, že to na konci nemôže byť ono, ale dali do toho – ako vždy – maximum. Nakoniec oznámil zvonec finále. Klientka síce uznala, že zázraky sa nedejú. No bola očividne šťastná, že sa firme podarilo jej koberec takýmto profesionálnym spôsobom „resuscitovať.“

Napokon boli spokojné obidve strany. A SERVIS preto, že hral tradične fér a odviedol kus dobrej roboty a klientka preto, že jej koberec bol úspešne zachránený a získal ďalšie roky života, aby vzorne a kvalitne slúžil. Spoločnosť A SERVIS LIPKA tak opäť dokázala, že spokojnosť klienta pre ňu bola a je vždy na prvom mieste.