Tesne po Veľkej noci sa k nám dostala taká – typicky tínedžerská – objednávka. Niežeby nás v niečom prekvapila, ale človeka pobavilo, že napriek rečiam o generačných odlišnostiach, sa za dlhé roky v tomto smere nič zásadné nezmenilo. Mladí ľudia sa chcú baviť vždy, keď je to len trochu možné. A život je pre ne vlastne skvelé podujatie, plné iných mladých, bezprostredného smiechu a slobodných nápadov. Do firmy nám vtedy zavolala dajaká šestnástka, či sedemnástka a pripomínala skôr kôpku nešťastia. Sprvu to bezmála vyzeralo, že sa jej zrútil svet, lebo po každej vete sa smrkalo, slzilo a horekovalo. No po pár vetách sme mali dosť veľký problém nevybuchnúť smiechom. Lebo sa postupne napĺňal scenár, ktorý sa nám od začiatku ponúkal.

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!

Slečna si skrátka naplno vychutnala situáciu, ukrytú pod poetickým a veľmi dobre známym obrazom. Kocúr nie je doma, myši majú pré. Jej rodičia sa v piatok večer vydali na dajaký rodinný zraz a milé, krehké a nevinné stvorenie. Si hneď na druhý deň do bytu zvolalo generačnú párty, plnú zábavy, alkoholu a neviazanej radosti. Ako vravím, nič nové pod slnkom. My v jej veku sme boli presne takí istí. Dokonca sa my zdá, že aj oveľa oprsklejší a drzejší. Veď mnohé takéto akcie – u mňa aspoň trikrát – fičali u našich na chate, kúsok za mestom. A pritom som veľmi dobre vedel, že naši môžu z auta vystúpiť v ktoromkoľvek okamihu. A zrušiť ma v priamom prenose.

Hja, čas hier a malín nezrelých…

Čištění koberců - Nejnovější technologie v ČR

Hja, čas hier a malín nezrelých. Z týchto nostalgických, dosť zaprášených úvah ma ale rýchlo vytrhli slová rozrušenej slečny, ktorá očakávala od našej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Bratislava, spásnu pomoc. Vzal som teda od kolegu do rúk slúchadlo i organizáciu pomoci a dal sa s mladou ženou do reči. Nakoniec, podobného tínedžra, len v chalanskom balení mám doma, takže som nemusel pre porozumenie chodiť ďaleko.

Už po chvíli sa ukázalo, že všetko má skôr charakter prozaicky všednej story, ktorá má pre hlavného hrdinu – v našom prípade hrdinku – rozmery antickej tragédie. Slečna si teda v byte bez rodičov užívala skvelý večer z piatka na sobotu. Muzika, alkohol, dajké tie chuťovky, neviazaná zábava a bezstarostnosť v každom okamihu. Kto z mladých by takým lákadlám odolal, hmm? Bolo jasné, že netrénované telá toho ešte veľa neznesú, a tak sa dalo logicky čakať, že žalúdok niektorých účastníkov nebude na túto párty spomínať práve s nadšením. Niektorí v pude sebazáchovy stíhali malú miestnosť na chodbe, iní hrdinsky odolávali. Naša klientka však toľko šťastia alebo situačného povedomia nemala. Ako sa zvykne vravieť – chválila Dávida, a to rovno na koberci rodičovskej obývacej izby.

Kdo nám vyčistí koberce

Isteže, slečnu v tom jej kamoši nenechali…

Isteže, slečnu v tom jej kamoši nenechali a pribehli na pomoc. Prvé stopy po neželanej chvále pána Dávida zahladili pomerne rýchlo. Takže celá párty sa na chvíľu vrátila do štandardných koľají. Žiaľ, to horšie sa ešte len chystalo. Zmätenému a roztrasenému dievčaťu sa po návrate do obývačky asi trochu zamotala hlava a zo stola, smolným spôsobom. Strhlo pohár s červeným vínom, samozrejme, na koberec. To bol úder, ktorý večierku nadobro zoťal hlavu. Mladí ostali bez nálady. Dievčatá po sebe ako-tak upratali a postupne sa z bytu začali vytrácať. Aj tu ale opäť platilo, že ráno je múdrejšie večera.

Na koho se obrátit s vyčištěním koberců v kanceláři

Naša klientka sa z drsnej opice viac-menej vyhrabala a  najlepšou kamoškou dokonca upratala. S už trochu inak poskladanou odvahou sa potom odhodlala vyliečiť aj úbohý koberec. Z jej rozprávania bolo po chvíli úplne jasné, že tie dva fľaky sa s dostupnými domácimi prostriedkami dali skôr zamaskovať. Ako poriadne vyčistiť. Už len červené samotné víno znamená pre koberec poriadnu galibu. A tak ma ani v najmenšom neprekvapila jej úprimná prosba. Či to celé dokážeme dajako poriadne vytepovať, zlividovať a zrušiť, lebo ak to takto uvidí mama a otec, mám doma hotové peklo. A pošlu ma aspoň na rok naspäť do tej najtvrdšej materskej školy.

Pri predstave materskej školy som sa usmial…

Recenze na čištění koberců

Pri predstave materskej školy som sa usmial a spýtal sa jej, či má záujem koberec len tepovať alebo to nechá v našej réžii, lebo A SERVIS LIPKA koberce čistí hĺbkovou strojovou metódou, čo je podstatný, a najmä v konečnom výsledku, viditeľný rozdiel. Nesmie to byť vôbec poznať, všade musí krásne voňať, a hlavne – treba to urobiť tak, aby na nič neprišla mama, lebo tá má oči všade a vidí aj čo nemusí. Dievča to jasnejšie povedať ani nemohlo, a tak som sa jej pokúsil vysvetliť, čo ponúka tepovanie, inak nazývané extrakčné čistenie a čím jej pomôže A SERVIS LIPKA a metóda hĺbkového strojového čistenia. Ok, chcem len to najlepšie, takže hovorte, doplnila mladá slečna. Čistenie kobercov Bratislava.

Dobre, hovorme. Bežné tepovanie, odborne ho nazvývame extrakčné čistenie, určite poznáte, aj keď v takom tom normálnom domácom balení. Vedro teplej vody, napenený tepový saponát, dajaká tá kefa a otlačené kolená. Firma, ktorá robí extrakčné čistenie profesionálne, však používa špeciálny, multifunkčný stroj. V prvej fáze procesu sa do štrukúry koberca, vďaka stroju, napumpuje teplá voda zmiešaná s účinnou chémiou. Kefami tepovača sa roztok následne masívne napení a ponechá na jeho chemickej účinnosti, aby si so špinou vo vymedzenom čase poradil.

Kolik stojí čištění koberců

Akonáhle ubehne technologicky predpísaná doba…

Akonáhle ubehne technologicky predpísaná doba, obsluha prepne extrakčný, ergo tepovací stroj do režimu vysávania a celú plochu koberca systematicky povysáva. Prirodzene, že vysávač so sebou zoberie nielen zvyšnú penu a časť vlhkosti, ale najmä nečistoty, ktoré chemický proces z tkaniny koberca uvoľnil. Následne treba vlhkému, často dosť mokrému kobercu, dopriať aj niekoľko dlhých hodín času, aby do hĺbky a poriadne preschol. V opačnom prípade by sa nedal užívať bez rizika jeho opätovného znečistenia. Na vine by mohli byť napríklad aj celkom obyčajné papuče.

ako odstrániť škvrny z koberca profesionálně

Ak napríklad v papučiach chodíte po byte a potom nevedomky vojdete do izby s čerstvo vytepovaným kobercom, ľahko sa do vlhkého povrchu dostanú nové nečistoty. Po celkovom dosušení sa na koberci občas ukážu nepekné fľaky a škvrny, čo si neželá zákazník, ani tepovacia firmy. Aj preto sa často zvyklo tepovať doma skôr večer, aby sa v noci koberec stihol poriadne vysušiť. Je pravdou, že extrakčná metóda vychádza o niečo lacnejšie ako naše hĺbkové strojové čistenie. Na druhej strane, tepovanie nikdy nedokáže vyčistiť koberec až do hĺbky. Veľa ráz sa preto zákazníkovi stáva, že už vytepovaný a dokončený kus ostáva aj po jeho celkovom vysušení – napriek všetkej obozretnosti – stále fľakatý a nevzhľadný.

Príčina tejto značne nepríjemnej skutočnosti je…

ako vycistit ogrcany koberec ? - zdravim, stala sa mi doma nehoda ..

Príčina tejto značne nepríjemnej skutočnosti je viac-menej prostá. Nečistoty, ktoré boli pri čistení uvoľnené teplou vodou a použitou chémiou sa v takto ošetrovanom koberci len „presunuli“ bližšie k povrchu, no neboli odstránené úplne. Prirodzene, klienta tieto argumenty zaujímať nemusia a často prichádza k napätiu a sporom. Odborníci preto už dnes tento spôsob údržby kobercov považujú za morálne prežitý, a najmä po technologickej stráne – nevyhovujúci. No zrejme istý druh pretrvávajúcej nostalgie medzi ľuďmi, tradícia pocitu z domáceho tepovania a určite aj finančná stránka veci, vedia mnohých zákazníkov tohto systému čistenia ešte stále presvedčiť. Čistenie kobercov Bratislava.

Slečna na znamenie súhlasu jemne prikývla hlavou a naznačila, aby som jej teraz popísal ako funguje, a hlavne, čo jej ponúka systém našej práce, teda hĺbkové strojové čistenie. Aby klientka získala celkový obraz, začal som trochu zoširoka. Firma A SERVIS LIPKA sa venuje upratovaniu, čisteniu kobercov a okien už dlhé roky a v tejto konkurenčne silnej oblasti, patrí už stabilne medzi najlepšie adresy.

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Všetci zákazníci tak prostredníctvom našich služieb…

Všetci zákazníci tak prostredníctvom našich služieb dostávajú nielen vynikajúcu kvalitu a jedinečný proklientský prístup, ale aj pocit, že pre našu firmu boli, sú a ostávajú v samom centre záujmu. Pochopiteľne, hlavný podiel na dlhoročnom úspechu a obľúbenosti firmy má poctivá a precízna práca, ktorú zamestnanci denne odvádzajú. Takže ako pre nášho klienta vlastne pracujeme? Jadro modernej technológie hĺbkového strojového čistenia spočíva nielen vo výnimočných, výkonných technických zariadeniach, unikátnom chemickom prípravku nemeckej spoločnosti, ale aj v špičkovej robote dokonale vyškolených a skúsených pracovníkom spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

Obsahom prvej fázy našej každodennej práce, ktorá ale vo finále vedie k výnimočne čistému kobercu, je proces hĺbkovej aplikácie spomenutej chemickej látky od firmy Bosch RTS, priamo do štruktúry ošetrovaného koberca. Nezastupiteľnú technickú pomoc nám pri tomto zásadnom kroku celého procesu poskytuje vysokovýkonný kotúčový stroj s rotujúcimi kefami. Iste, už na prvý pohľad vzbudzuje rešpekt, ale treba dodať, že ho obsluhujú skvele vyškolení pracovníci, takže kobercu a jeho povrchu nikdy nič nehrozí. Jedinečný chemický roztok sa tak jeho prostredníctvom dostáva doslova ku každému vláknu tkaniny, čo je pre úspech čistenia nevyhnutné. Čistenie kobercov Bratislava.

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

Treba na tomto mieste tiež zdôrazniť…

Treba na tomto mieste tiež zdôrazniť, že spomenuté rotačné kefy sú ku každému materiálu a jeho vláknam nanajvýš šetrné, takže nehrozí, žeby sme koberec poškodili alebo znehodnotili. Tento rozmer práce považuje naša firma za nemenej podstatný. Unikátna čistiaca kozmetika dokáže prostredníctvom vzniknutej peny „nabaľovať“ všetky druhy nečistôt, a to aj tých, ktoré majú za sebou mnoho rokov. Navyše, čistený koberec sa týmto spôsobom účinne zbaví všetkých roztočov, alergénov a iných mikroorganizmov, ktoré boli v tkanine doposiaľ prítomné.

Logicky preto môžeme hovoriť o tom, že po skončení našej práce odovzdávame koberec nielen vzorovo a krásne čistý, ale najmä vydezinfikovaný, čo je pre zákazníka dôležitý bonus, ktorý pred ním iné systémy ošetrenia prezentovať nemôžu. Lenže tu sa metóda čistenia kobercov firmou A SERVIS LIPKA ešte nekončí. Nasleduje druhá, a nemenej dôležitá fáza, bez ktorej by bol celkový výsledok práce len polovičný. Jej obsahom je vysávanie, ktoré je však na hony vzdialené predstavám o sobotňajšej, vcelku neobľúbenej činnosti v takmer každej rodine.

Škvrny na koberci a ich odstraňovanie

Naša firma v tomto kroku používa špičkový…

Naša firma v tomto kroku používa špičkový, mimoriadne výkonný, až trojmotorový vysávač. Jeho sústredená a výnimočná energia si dokáže hravo poradiť nielen so všetkou špinou a nečistotami, ktoré sa uvoľnili už pri prvej fáze, ale navyše z celého koberca spoľahlivo vysaje takmer všetku zvyšnú vlhkosť. Koberec je tak na konci našej akcie už takmer dokonale suchý a dá sa bez obáv používať. Vďaka tomu odpadá dosť otravná povinnosť viachodinového čakania, kým plocha vyschne, prípadne nutnosť veľmi po ňom nešliapať alebo inak ho nezaťažovať. Čistenie kobercov Bratislava.

V sumáre je preto tento, nami realizovaný postup čistenia kobercov, vskutku jedinečný, nesporne kvalitný a spoľahlivý, a najmä – zákazníkmi čoraz viac vyhľadávaný. Hádam ani netreba dodávať, že na slovenskom trhu patrí medzi vôbec najlepšie voľby, a preto je takmer bez vážnejšej a silnejšej konkurencie. Slečna, naša klientka, sa v tej chvíli iba pousmiala a polohlasom naznačila, že sa už veľmi teší, keď bude hotovo. Bolo to aj v našom záujme, takže sme sa pustili do práce a zapli našich pomocníkov. Škvrny od chválenia Dávida, a tiež červeného vína nepatria k tým, ktoré miznú ľahko, ale dokonale vyvážený a odskúšaný systém nášho hĺbkového strojového čistenia si s nimi bez väčších problémov poradil.

Tipy a triky na čistenie kobercov

Asi za hodinku sme strojom opäť raz poďakovali…

Asi za hodinku sme strojom opäť raz poďakovali a svoju prácu tak zavŕšili. Prirodzene, dievča posledné metere pri nášho vysávaní sledovala od dverí obývačky a na tvári jej žiarila neskrývaná spokojnosť. Ten, kto tie dramatické fľaky ešte pred hodinou nevidel, by nám sotva uveril, že tu vôbec niekedy boli. Miesta, kde obe škvrny ležali boli teraz rovnako a vzorovo čisté, ako aj celý koberec. Navyše, z obývačky a celého bytu sa vytratili i posledné, neveľmi lákavé vône po tej nešťastnej ukončenej párty. Priestor namiesto toho naplnila príjemný a sviežy odér, čo konečnú čistotu koberca len a len umocnilo.

Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Mladá žena nám natešene ďakovala nielen slovami, ale aj širokými úsmevmi a vtipne dodala, že sme ju celkom určite zachránili pred „drsným pobytom v materskej škôlke,“ ale hlavne maminym spravodlivým a nekompromisným hnevom. Priznávam, nedalo mi to a jej duchaplnosť som ocenil radou. Ak dajako dokáže rodičov presvedčiť, že koberec vyčistila sama – len tak, z dlhej chvíle a chuti rodien pomôcť – naisto získa u každého z nich, veľké rodičovské plus.

No a v prípade, že to nevyjde, stačí keď povie, že to pre ich rodinu urobila firma A SERVIS LIPKA, pričom bude našich zamestnancov tešiť, ak sa nabudúce opäť uvidíme, a je jedno, či pôjde o koberec alebo okná. Slečna mi zamávala kontaktom na firmu a prisľúbila, že to dlho nepotrvá, lebo umývanie okien nemá rada mama, ani ona sama. Čistenie kobercov Bratislava.