umývanie okien cena za m2Nie je veľa vecí, ktoré máme denne na očiach. A nie je veľa vecí, ktoré potrebujeme mať neustále čisté, aby sme vďaka našim očiam lepšie videli. Trochu nepodarenej beletrie na úvod nevylučuje, že hovoríme o každodennej súčasti civilizácie a nášho domova – o oknách.

Výstavné budovy, neveľké chaty a chatky, sklady, hotely, školy, náš byt alebo dom, všade súčasť fasády tvoria práve okná. Súkromné, firemné, veľké, malé, staré aj nové. Sprevádzajú nás všade a denne, takže ich vnímame ako nemennú súčasť exteriéru aj interiéru.

No, a každé okno to je predovšetkým sklo. Sklo, ktoré by má byť krásne čisté nielen preto, aby sme na ten pestrý svet okolo seba dobre a pohodlne videli, ale tiež preto, aby denné svetlo videlo dobre na nás.

Spoločnosť…

cena umývanie okienSpoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. žije medzi, aj s oknami, už viac ako dvadsať rokov. Takže si s nimi dávno tyká a pozná všetky ich tajné zákutia, slabiny i pevné miesta, váhu, výšku a všetky rozmery. Okná skrátka čistíme, umývame a leštíme okná tak, aby reprezentovali nielen svojho majiteľa, ale aj svoje poslanie – byť medzi nami a svetlom.

Už dlho sme presvedčení, že pracovať ako profík znamená jednu dôležitú vec. Využiť na maximum všetky ľudské kvality, ktoré povedú ku konečnému úspechu. A úspech to nie je iba dokonale naplnenie očakávaní klienta, ale aj radosť z dobre urobenej práce.

Naším zákazníkom preto dokážeme už po dlhé roky ponúkať značne široké portfólio špičkových upratovacích činností. Napríklad odborné a kvalitné práce spojené s čistením okien, sklenených fasád, interiérových sklenených stien a pod. Koniec-koncov, o všetkých oknách široko-ďaleko vieme svoje.

Naša…

cenník umývanie okienNaša spoločnosť A SERVIS LIPKA patrí k absolútnej špičke v regióne strednej Európy, takže s našou prácou sú spokojní nielen zákazníci v Českej republike, ale i na Slovensku a tiež v Rakúsku a Nemecku. Podstatným prvkom stále kvality je využívanie moderných technológií a vysoká úroveň komunikácie v rovine zákazník – zamestnanec.

K žiadaným a veľmi úspešným technológiám, ktoré firma A SERVIS LIPKA klientom ponúka, patrí aj jedinečný systém umývania okien a výkladov, ich odborné čistenie a leštenie. Zvládame tak údržbu okien a sklenených plôch na najrôznejších typoch kancelárskych budov, priemyselných objektov, na atypických stavbách, bežných bytoch alebo rodinných domoch.  

Technológia, ktorú denne aplikujeme sa dá bez väčších obmedzení použiť aj pri silne znečistených sklenených plochách, čo predstavuje výraznú konkurenčnú výhodu. A to na akomkoľvek trhu v rámci strednej Európy.

Naši…

výškové práceNaši profesionáli zvládajú aj náročné prípady čistenia plôch, spojené napríklad s činnosťou stavbárov alebo remeselníkov. Alebo môže ísť o situácie, keď treba ošetriť plochy znečistené domácimi zvieratami. Dobre vyškolení a skúsení zamestnanci ovládajú vždy presný postup čistiacich prác, ktorý zaručuje kvalitný a úspešný výsledok.

V tomto smere by sme radi upozornili na jeden podstatný fakt, na ktorý sa trochu zabúda. Na rozdiel od iných, podobných upratovacích firiem, spoločnosť A SERVIS LIPKA neumýva na oknách iba sklenené tabule. Nie, nežartujeme a myslíme to vážne.

Informácie, ktoré o tejto téme na trhu jestvujú – a je ich veľké množstvo – nijako nepreháňajú. Nájdu sa totiž aj také upratovacie spoločnosti, ktoré si proces umývania a leštenia okien „tvorivo“ zúžili len na plochu samotného okenného skla, ergo skla, čo sa nedá označiť inak, ako zavádzanie.

Ako…

výškové umývanie okienAko profesionáli sme totiž presvedčení, že označovať takýto výkon za „dôkladné umytie okna,“ musí rozumnému klientovi pripadať ako nemiestny žart. Nehovoriac o vydaných peniazoch, ktoré tento šikovný podvod klienta stojí.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA umýva okná odborne a komplexne. Ošetríme teda nielen sklo, ale aj celú konštrukciu, ktorá prilieha k budove, teda rámy, parapety – skrátka každý kút. Úspech našej odvednej práce, ktorý zákazník právom očakáva, tak spočíva v perfektnom umytí celého okna a jeho precíznom vyleštení.

Pokiaľ ide o metódu čistenia, ktorú naša firma používa, osvedčila sa v praxi, nielen kvalitou, ale presvedčila a denne presviedča desiatky a stovky spokojných zákazníkov. V súhrne sa dá tento spôsob umývania a leštenia „rozobrať“ na niekľko základných krokov.

Samozrejme…

ako vyleštiť oknáSamozrejme, nie sú len znečistené alebo špinavé okná. Veľmi často prichádzame do kontaktu s oknami, ktoré sú pokryté hrubými nečistotami, nánosmi a povlakmi, takže laik sa ich doslova zľakne. Občas sa klientom dokonca zdá, že svoj pôvodný vzhľad už ani nezískajú.

Dobrým príkladom môžu byť okná v novostavbách, alebo tie, ktoré si prešli, spolu s budovou, procesom stavebných úprav. Takúto situáciu poznáme viac-menej všetci a pokiaľ ide o čistenie, nie je to nič príjemné. Okná sú pokryté prachom, cementom, stopami po malte, stierke alebo farbách.

V takomto prípade sa práca našich odborníkov začína starostlivým mechanickým očistením všetkých spomenutých, zvlášť hrubých nečistôt. Základ tejto nejednoduchej práce spočíva v použití profesionálnej a spoľahlivej škrabky.

Takáto…

ako vyleštiť okná bez šmúhTakáto činnosť si ale od zamestnancov A SERVIS LIPKA vyžaduje vysokú mieru skúseností a sústredenia, keďže nejde o nič banálne. Našťastie, špecialisti našej firmy vládnu týmito dôležitými profesnými predpokladmi vo vrchovatej miere.

Nejde ani tak o riziko značne nepríjemného úrazu, ale veľký pozor treba dávať na sklo, rámy alebo parapety, ktoré možno ľahko poškriabať a poškodiť. Asi je zbytočné dodávať, že klient od profesionálnej firmy právom očakáva špičkovú kvalitu, takže akýkoľvek škrabanec do repertoáru našej spoločnosti rozhodne nepatrí. 

Pevnou a ostrou škrabkou tak znečistené okná postupne zbavíme všetkých fľakov a fŕkancov, pričom dbáme na kvalitu a precíznosť tejto práce. Okná dokonale zbavíme hrubých nečistôt, a zároveň ich pripravujeme na ďalší čistiaci krok – dôkladné umytie roztokom teplej vody a špeciálnej čistiacej chémie.

Tento…

ako na umývanie okienTento roztok sme si medzi sebou nazvali „rozmyvák“ a je v ňom obsiahnutý veľmi účinný chemický prípravok, ktorý nám pomáha spoľahlivo a precízne vyčistiť každé okno. Prirodzene, voči iným materiálom je rozmyvák mimoriadne šetrný a nijako ich nepoškodzuje.

S pomocou skvele fungujúceho rozmyváku zbavíme teda okná prachu, nečistôt aj mastnoty, čo je pre úspešný výsledok celej našej práce kľúčovým predpokladom. Pracovníci firmy A SERVIS LIPKA pracujú nanajvýš starostlivo, presne a systematicky. Takže bokom neostane ani jediný kúsok čistenej plochy.

Týmto prevereným spôsobom postupne umyjeme všetky sklá okna, ale tiež jeho rám i parapetné dosky. Práve tento technologický postup sa stal základom pre našu dlhoročnú povestnú kvalitu a jej pozoruhodnú stabilitu. Aj cez tento prístup si spoločnosť A SERVIS LIPKA vybudovala svoje skvelé meno, ktoré ju dnes reprezentuje na rôznych trhoch.

Po…

čím umyť oknáPo profesionálnom umytí okien príde na rad stierka s pružnou gumovou lištou. Funkčná stierka plochu dokonale zbaví všetkých zbytkov vody a vytvorí predpoklad pre ďalší postup. Ešte treba poznamenať, že pre čistiacu metódu a pracovný postup firmy A SERVIS LIPKA je táto, vcelku dobre známa činnosť, nesmierne dôležitá.

Dôkladná a systematická práca s pružnou stierkou okná technologicky pripraví na fázu ich konečného leštenia, ktoré je kľúčom k dokonalému výsledku. V tejto súvislosti treba spomenúť zásadnú skutočnosť, že leštiaca kozmetika vytvára na umývanom skle nečakané a značne nevzhľadné šmuhy.

Aj preto nesmú po umytí zostať na okne nijaké zbytky pôvodného leštidla. V opačnom prípade značne stúpa riziko, že staré časti leštidla „vysokočia“ na čerstvo umytom okne a prácu celkom znehodnotia.

Jednoducho…

prípravky na umývanie okienJednoducho povedané, práve z tohoto dôvodu spoločnosť A SERVIS LIPKA zásadne nepoužíva žiadne chemické leštidlá. Naše firemné know-how sa preto už dlhé roky plne spolieha len na preverenú techniku tzv. suchého leštenia.

Jadrom tejto metódy je profesionálna trpezlivosť, dostatok času a použitie suchej, čistej bavlnenej textílie. Všetky tieto prvky sa potom rukách našich skúsených pracovníkov premenia na skvelý výsledok.

Po ukončení práce s rozmyvákom a gumenou stierkou ponecháme na čas okná „svojmu osudu,“ čo znamená, že ich necháme prirodzenou cestou vyschnúť. Dobre umyté a vyschnuté okná potom čaká proces tzv. suchého leštenia.

Kusom…

ako odstrániť polepy z okienKusom čistej, stopercentnej bavlny a sily svalov leštíme okná tak dlho, pokým neostanú dokonale žiarivé. Prirodzene z pohľadu zamestnanca ide o fyzicky náročnejší spôsob, ktorý by použitie chémie odstránilo, no konečný výsledok tejto formy leštenia je neporovnateľný.

Roky praxe a kladné ohlasy klientov nás presvedčili, že okná vyleštené týmto spôsobom vydržia čisté a žiarivé podstatne dlhšie. Poletujúci prach a atmosferické nečistoty sa potom na nich neusádzajú tak jednoducho, ako sa to deje v prípade, keď boli okná vyleštené chemickým prípravkom.

V tejto súvislosti treba ešte raz zopakovať, že všetky druhy chemických leštidiel vytvárajú na umytom skle zvláštny druh neviditeľného filmu. Práve tento povlak sa začne veľmi rýchlo na oknách správať ako lepidlo. A zvyšok si vie už každý z nás predstaviť.

Výsledkom…

umývanie zimných záhradVýsledkom tohoto chemického procesu potom býva, že sa na čistom okne usadí veľké množstvo nového prachu a nečistôt. Aj z tohoto dôvodu sme v spoločnosti A SERVIS LIPKA dlhodobo presvedčení, že aj dobre mienená kúpa akéhokoľvek chemického leštidla, predstavuje len zbytočne vyhodené peniaze. 

S uspokojením sa dá preto konštatovať, že čistiaca metóda realizovaná spoločnosťou A SERVIS LIPKA v súčasnosti predstavuje vysokoefektívny, spoľahlivý a vyvážený systém čistenia a leštenia okien, výkladov alebo sklenených plôch. Dôkazom je nielen stabilná a vyhľadávaná kvalita, ale aj množstvo spokojných zákazníkov naprieč strednou Európou. 

Nedávno sa naša skúsenosť a profesionalita uplatnila v špecifických podmienkach výškovej budovy. Väčšina bude zrejme súhlasiť, že umývať a leštiť okná iks metrov nad zemou nie je žiadna hračka. Aj preto sa dá ľudsky pochopiť, ak mnoho klientov túto nepríjmenú činnosť práve nevyhľadáva. 

V tých…

umývanie výkladovV tých dňoch sa nám ozvala jedna menšia, celkom úspešná firma, ktorá sídli na deviatom poschodí v jednej z výškových budov na okraji mesta. Poschodie má celé pre seba, takže okien a sklenených plôch je tu pomerne dosť. Podľa jej slov sa v interiéri robili dajaké dispozičné zmeny, takže bolo treba – okrem iného – vyčistiť aj okná. 

Dohodli sme sa na ich predstavách vcelku rýchlo. Rátali sme teda s umývaním a leštením okien v interiéri, ale aj vo výške. Pre nás je to však celkom bežná prax, ktorú realizujeme pravidelne, a bez väčších komplikácií.

Priestor bol rozľahlý a bohato presklený, takže roboty sme mal dosť a dosť, no istou náhradou bol nádherný výhľado na panorámu mesta, keďže počasie bolo takmer filmové. V skupine sa nám pracovalo veľmi dobre a všetko bežalo ako po masle. Ako kontakt sme mali vedľa seba človeka z firmy, takže mnoho vecí to uľahčovalo a zrýchľovalo.

Hlbšie…

umývanie presklenných stienHlbšie v popoludní sme však s prácou končili a podľa reakcie toho pána sa firma Bratislava okna, umývanie svojej úlohy zhostila na jednotku. Čisté okná sa doslova pretekali v množstve svetla, ktoré na poschodie prepúšťali, čo sa samozrejme zástupcovi firmy nesmierne páčilo.

Poďakoval nám s dovetkom, že ich môžeme od dnešného dňa považovať za svojho trvalého klienta, keďže výsledok práce je perfektný. Navyše by radi nechali umyť okná na ich starej adrese, keďže budovu sa chystajú predať. Náš pracovný deň sa tak skončil úspešne a s pocitom, že robíme robotu, ktorá ľuďom prináša uspokojenie a radosť.