Chemické, mechanické, dezinfekční čistení fasád od 2,70 €/m²
Náter proti plesniam LSG od 3,50 €/m²

LSG ochranný náter proti výskytu plesní, bakterií, hub a kvasníc

V súčasnej dobe sa plesne v miestnostiach vyskytujú najčastejšie po inštalácii nových tesných okien a po zateplení budov. Nové tesné okná neumožňujú výmenu vlhkého vzduchu z miestnosti za menej vlhký vonkajší vzduch škárami a netesnosťami okolo okenných rámov. Neodvetranú vodnú paru z ovzdušia kondenzuje a vsakuje do stien, kde vznikajú vhodné podmienky pre rast plesní, baktérií, húb a kvasiniek. Nárasty existujúcich plesní je nutné odstrániť. Pri napadnutí muriva väčšieho rozsahu je vhodné použiť náter proti plesniam LSG. Tento revolučný náter proti plesniam efektívne zbaví napadnuté plochy od všetkých plesní, baktérií húb a kvasiniek. Potrebujete sa problému z plesní na stenách zbaviť? Zverte prácu odbornej firme A SERVIS LIPKA, s.r.o., ktorá ako jediná firma zabezpečuje kompletný servis v odstránení plesní a sporov v interiéri a exteriéri Vašich budov technológií LSG.

 

Pred aplikáciou náteru LSG

Pred aplikáciou náteru LSG

 

Princip fungovania náteru LSG

Náter proti plesniam slúži pre použitie vo vnútorných aj vonkajších priestoroch, univerzálna aplikovateľnosť na omietky, farby, drevo, OSB dosky, umakart, betóny, keramické obklady a ďalšie materiály. Náter uzavrie fasádu tak, že vlhkosť, organické usadeniny, tvorba plesní a iné poveternostné nálety nebudú mať možnosť do fasády preniknúť, ale vlhkosť vzniknutá na fasáde bude odchádzať. Náter proti plesniam má vlastnosť difúzneho odporu, takže molekula vodnej pary môže bez problémov odchádzať, zatiaľ čo molekula vody sa do fasády nedostane. Antimikrobiálne pôsobenie LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Už veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálnu zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutia. Na povrchu chránenom náterom LSG nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je 100% bezpečný. Prednosť tohto náteru je, že sa výrazne predĺži životnosť a farebná stálosť fasádneho náteru. Životnosť tohto náteru sa pohybuje v 100% podľa klimatické námahy 4-6 rokov. V ďalšej obmedzenej miere bude fungovať cca do 10 rokov. Garantovaná záruka od výrobcu je 2 roky.

 

Po aplikácii náteru LSG

Po aplikácii náteru LSG

 

Podrobný opis náteru

Najprv odstránime napadnuté miesto povrchu. Na miesto napadnuté plesňou aplikujeme bežný dezinfekčný prostriedok. Po odstránení nečistôt a biotického napadnutia sa aplikuje LSG priamo na existujúce povrchy, ktoré potom trvalo chráni proti opätovnému výskytu plesní, baktérií, húb, kvasiniek a rias. Po zaschnutí vytvorí umývateľný transparentný difúzne otvorený povrch odolný poveternostným vplyvom aj UV žiareniu. Náter proti plesniam LSG je aplikovateľný na vápenno-cementové omietky, drevo, OSB dosky, umakart, disperzné, silikátové farby, betóny, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátery možno aplikovať vo vnútorných i vonkajších priestoroch.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravú, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Vykonávame denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátery, opravujeme, natierame a čistíme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukciou, olejových škvŕn a pod. Naše služby realizujeme po celej Českej republike, Slovesnku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.