cena odstránenie graffitiNa náhody príliš neverím. Z času na čas nás však v živote niečo podobné prekvapí a človek má pocit, že sa mu buď sníva alebo to niekto škodoradostne narafičil. Myslím, že niečo podobné sa stalo aj mne, teda skôr nášmu domu, ktorý sme pred časom zrenovovali.

S manželkou nás to napadlo asi pred troma-štyrmi rokmi, že bývať v meste už nechceme. Iste, asi si klopete prstom na čelo, no obaja sme poriadne tvrdohlaví a vedeli sme, čo nás pri hľadaní nového bývania čaká. Ale skrátim to. Trvalo to dlho, stálo nás to dosť a ku koncu sme už mali mali sme dojem, že to hádam nikdy neskončí. Nakoniec sa však „dobrá vec podarila, veľká láska zvíťazila…“

Bývame síce hodinu cesty od mesta, takže máme inak zariadený rozvrh a život, ale nemenili by sme – už nikdy. Dom v neveľkej, celkom sympatickej dedine sa nám podarilo časom opraviť, zútulniť a premeniť na skutočný domov.

Tento…

ako odstrániť graffitiTento rok sa konečne splnilo aj to posledné v novom životopise nášho domu. Zateplili sme ho a dokončili – teda aspoň zhruba – záhradu, ergo domec vyzerá skoro ako z katalógu, ale to čo mu ešte chýba, vieme len my dvaja… ale neprezradíme.

Susedia sú skvelí, najmä mladá rodina po pravej strane, ktorá sa pustila do novostavby a tiež ju tento rok zvládla. Denne sa vídame, už aj navštevujeme a stali sme sa po pár rokoch priateľmi, ktorých spájajú nielen vek, dom, ale aj deti a spoločné záľuby.

Pred časom nás však spojilo aj niečo iné, niečo, čo nám poriadne zdvihlo hladinu adrenalínu, a pritom ukázalo, že keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté. Upozorňujem, že to neplatilo a neplatí pre naše dve rodiny. Skrátka a jasne. V jedno ráno sme zistili, že dajaký primitívni fagani, zrejme „zneuznaní graffiti umelci,“ nám fasádu našich práve dokončených domov posprejovali, tými ich príšernými farebnými čmáranicami. 

Nebudem…

čím odstrániť graffitiNebudem tu zbytočne rozvádzať, čo nasledovalo, čo sa dialo, ako nás to rozčúlilo, a tak ďalej, a tak podobne. Dalo sa vopred tušiť, že pomôcť si musíme iba my sami. Sused mal dajaký kontakt na firmu, ktorá sa odstraňovaniu graffiti venuje, takže im obratom zavolal a dohodol prvé stretko, nech posúdia, čo sa s tým dá robiť.

O pár dní sa u nás objavil dajaký chlapík v stredných rokoch. Ako prvé sa opýtal, či boli obidva domy ošetrené antináterom. Jasné, že nie, veď sme ich len nedávno dokončili, takže nebolo kedy, ba ani prečo. Obratom nám treda tento žoviálny týpek oznámil, že graffiti nám jeho firma vyčistí, aj keď s istými obmedzeniami.

Náležite nás upozornil, že dajaké fľaky na fasáde predsa len ostanú, lebo chýbal ten spomínaný antináter. Premaľovať sa to možno bude dať, aby to tak nekričalo, ale nikto nevie, čo to nakoniec urobí, lebo tie sprejerské farby sú strašne agresívne a ich obrázky môžu po čase zase „vyplávať“ na svetlo božie.

Po…

najlacnejšie odstránenie graffitiPo pravde, nemali sme z toho odborného stretka vôbec dobrý pocit. Vzal som si teda vec po patronát a obvolal zopár známych, či mi nevedia dajako poradiť. Mal som šťastie, lebo bývalý kolega ma ihneď v téme zorientoval.

Dal mi kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá sa odstraňovaniu graffiti venuje profesionálne a má vraj skvelé výsledky. Dodal, že na webe k tomu nájdem určite viac. A ešte niečo. Sám vraj tých ľudí videl robiť, a sú to skutoční profíci. 

Večer som si posedel pri kompe a našiel všetko, čo som potreboval. Bývalý kolega mal pravdu, keďže firma A SERVIS LIPKA mala na svojom profile množstvo kladných reakcií, recenzií a poďakovaní od súkromných osôb, ale tiež firiem, inštitúcií alebo organizácií.

To…

prípravky na odstránenie graffitiTo viete, že som na nič nečakal. Oslovil som ich a už od začiatku som mal zo všetkého dobrý pocit. Slušní, veľmi príjemní a ústretoví ľudia ma nasmerovali, poradili a ponúkli termín, kedy by ku mne, teda ku nám, prišli. Sľúbili, že s graffiti na našich domoch si poradia v rámci technologických možností, pričom jednoznačne odporúčajú aj antigraffiti náter.

Po pravde, po tomto telefonáte som cítil, že som v rukách naslovovzatých profíkov, ktorí urobia maximum, aby som bol spokojný a do budúcnosti sa nemusel témou graffiti vážnejšie zaoberať. Koniec-koncov, web stránky a všetky informácie hovorili celkom jasnou rečou, takže nebol najmenší dôvod pochybovať.

Presvedčili ma už prvé riadky. Dozvedel som sa, že firma A SERVIS LIPKA je jedinou profesionálnou firmou u nás, ktorá svojim zákazníkom garantuje nielen plnú funkčnosť ponúkanej metódy čistenia graffiti plus následnej ochrany fasád a stien, ale zároveň aj najnižšiu aktuálnu cenu na trhu.

Táto…

kvalitné odstránenie graffitiTáto spoločnosť graffiti nielen odstraňuje a čistí, ale realizuje aj následne ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky. Klientom taktiež ponúka tzv. Systém čistých budov, čo zahŕňa prevenciu, kvalitnú antigraffiti ochranu a rýchle odstránenie aj toho najmenšieho graffiti znečistenia.

Pokiaľ ide o atypické typy povrchov – najmä ušľachtilé materiály, akými sú prírodný kameň, mramor, žula, teraco – sprejová farba dokáže dostať hlboko do štruktúry materiálu, a preto býva technicky a technologicky dosť problematické jej dokonalé a konečné odstránenie.

V prípade, že sa graffiti aj podarí odstrániť, môžu po farbe ostať tzv. tiene. Vtedy býva jediným riešením povolanie odbornej firmy, ktorá sa práci s kameňom venuje systematicky, a tá by mala takto zasiahnutý kameň kryštalizovať, teda zbaviť ho vrstvy zasiahnutej farbou.

Ak…

kto odstráni graffitiAk spoločnosť A SERVIS LIPKA po dohode odstraňuje plochy graffiti na štruktúrovaných omietkach a bežných typoch fasád, mal by zákazník už vopred počítať s tým, že s postupným likvidovaním fľakov po výrazných sprejových farbách, bude potrebné odstrániť aj istú časť pôvodnej farby fasády.

V tejto situácii sa zväčša postupuje tak, že samotné graffiti špecialisti firmy vyčistia, či lepšie povedané zjemnia, a to až na úroveň „tieňa, resp. obrysov“ pôvodného farebného fľaku. Takto ošetrené miesto následne zatrú vhodne zvolenou, príp. odborne vopred namiešanou fasádnou farbou, ktorá sa odtieňom blíži k tej pôvodnej.

Otázka, či sa klientovi vypláca graffiti zatrieť už na začiatku, nie zrejme dobre položená. Pretreté graffiti začne totiž vplyvom počasia a chemických procesov časom presvitať a objavia sa jeho pôvodné kontúry. Takže klient týmto krokom nedosiahne uspokojivý výsledok. A nakoniec sa jeho fasáda odbornému ošetreniu tak, či tak nevyhne.  

Dobré…

odstránenie graffiti z fasádyDobré vedieť. Samotný proces odstraňovania graffiti sa dá technologicky realizovať len v prípade, ak vonkajšia teplota neklesne pod 10 stupoňov. Jedným z najlepších riešení ako spoľahlivo ochrániť povrch pred nežiadúcim znečistením býva antigraffiti ochrana. Tento náter tiež ochráni fasádu aj od bežného znečistenia z okolia a špine zabráni, aby prenikala do štruktúry povrchu.

Firma A SERVIS LIPKA v rámci svojho programu „Systém čistých budov“ poskytuje klientom nielen odstránenie graffitov alebo antigraffitový náter, ale zabezpečuje aj servisnú údržbu novoznečistených plôch. Uvedený systém sa mimoriadne osvedčil a vykazuje úspešnosť nielen pre firmy, podniky, ale aj bežné domácnosti.

Keď si klient nechá vyčistiť a ošetriť stenu, či fasádu špeciálnym antigraffiti náterom, následné odstraňovanie nových graffiti spoločnosť A SERVIS LIPKA poskytuje už len za miniumum ceny. Popritom, ale tiež obnoví aj ochrannú vrstvu na čistenej fasáde.

Čistenie…

odstránenie graffiti z betónuČistenie, odstraňovanie grafitov pravidelne zdôrazňuje, že komplikáciám pri odstraňovaní graffiti sa dá predchádzať nanesením špeciálnej antigraffitovej ochrany. Jej hlavnou, a v praxi spoľahlivo overenou prednosťou je záruka stopercentnej ochrany pred novými graffiti.

Uvedený systém momentálne predstavuje jediný spôsob, ako zaručiť odstránenie graffiti bez poškodenia alebo viditeľnej zmeny pôvodnej farby podkladu. Pri hladkých povrchoch firma nanáša 3 vrstvy ochrany. Ak ide o štrukturované, pórovité a nerovné plochy, doporučuje sa pracovať so šiestimi až dvanástimi vrstvami.

Antigraffiti náter – AGO – sa nanáša v niekoľkých vrstvách, a to vzhľadom na štruktúru ošetrovaného povrchu. Aplikovať ho možno na rôzne druhy povrchov, dokonca aj plasty. Ako ale bolo povedané, precízne a technologicky správne nanášanie náteru býva priamo závislé od klimatických podmienok.

Jedinečný…

odstránenie graffiti z tehálJedinečný náter typu AGO spoločnosť A SERVIS LIPKA aplikuje aj na zložitejšie typy povrchov, napr. marmolit. Ak je takýto povrch znečistený bez predošlej antigraffiti ochrany, nie je technologicky možné nečistoty či graffity dokonale odstrániť. Potom neostáva nič iné, ako naniesť novú vrstvu marmolitu.

Antigraffiti služby firmy A SERVIS LIPKA sú preto vhodné nielen pre plochy a budovy, ktoré sú často zneužívané sprejermi a podobnými vandalmi, ale zároveň ich možno vnímať ako vysokoúčinnú ochranu stien, fasád a stavieb v blízkosti frekventovaných ciest, diaľnic alebo tovární, kde je atmosferické znečistenie značne vysoké.

Ak firma A SERVIS LIPKA vykoná antigraffiti náter alebo nástrek budovy, spoločnosť garantuje, že na akomkoľvek mieste Českej republiky, Slovenska alebo Rakúska, odstráni nové graffity do dvoch týždňov. Napokon, táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania graffitov je pre klienta zakomponovaná v zmluve o dielo.

Včasné…

ochrana pred graffitiVčasné a profesionálne odstránenie graffitov je veľmi dôležité aj z pohľadu vyššie prezentovaného konceptu „Systém čistých budov.“ Prax ukázala, že ak sa novovzniknuté graffiti podarí odstrániť rýchlo a neodkladne, sprejeri to v okolí okamžite zaregistrujú. Pochopia, že ich námaha vychádza vlastne nazmar, a tak radšej takúto lokalitu opustia.

Teraz sa vrátim sa k našim rodinným domom a ich posprejovaným fasádam. Firma A SERVIS LIPKA nám vyšla maximálne v ústrety, keďže súhlasila s termínom, ktorý padol na sobotu. Cez týždeň sme všetci málo doma. Takže práce podobného typu sa realizovať nedajú.

Keď sa dvojica zamestnancov objavila pred našim domom, začalo všetko šliapať ako dobre namazaný stroj. Páni si obzreli fasády a znečistenie, pripravili všetko potrebné a dali sa do práce. Aj úplný laik musel vidieť, že takúto robotu nerobia po prvý raz, takže fasáda sa pomerne rýchlo menila a vracala na krásny začiatok.

V prvom…

antigraffitová ochranaV prvom rade použili špeciálne chemické prípravky, aby graffiti odstránili. Zjednodušene povedané, išli až na dreň. Na fasáde po tých čarbancoch ostal iba nejasný tieň, ktorý dával tušiť, že tu ešte včera niečo bolo. Takto precízne ošetrenú plochu následne pretreli namiešanou farbou, ktorá sa snažila maximálne kopírovať pôvodný odtieň našej fasády.

Vo chvíli, keď sa  plocha fasády celkom vysušila, naniesli zamestnanci A SERVIS LIPKA špeciálny ochranný antigraffiti náter AGO, ktorý na ploche vytvoril perfektnú, aj keď neviditeľnú ochranu. S jeho prispením steny nášho domu už nebudú „voľným skicárom“ pre nevychovaných a arogatných sopliakov.

Obaja špecialisti pri tejto práci s úsmevom poznamenali, že väčšina „grafiťákov“ bleskovo zistí, že vybraná stena dostala účinný ochranný antigraffiti náter. Takže si krátko zanadávajú, obrátia list a idú hľadať iné, menej chránené plochy. Mládenci vedia až príliš dobre, že by makali zbytočne. Netreba totiž zabúdať, že aj oni majú s týmto „koníčkom“ nemalé náklady.

Keď…

AGO na všetky povrchyKeď tí dvaja páni z A SERVIS LIPKA so svojou prácou skončili, boli sme aj so susedom nesmierne spokojní. Mal som proste dojem, že sotva by sa v našich končinách našlo ešte lepšie a odbornejšie riešenie.

Fľaky boli nadobro preč, aj keď „nový“ odtieň fasádnej farby dával trochu najavo, kde sa predtým tie výtvory nachádzali. Samozrejme, že nie je dosť dobre možné, trafiť po roku, či viac, presne ten istý odtieň. Ale výsledok bol po každej stránke skvelý. 

Na druhej strane ma hriala príjemná myšlienka, že ak by sa tí sprejerskí „umelci“ opäť o niečo pokúsili, nebude problém poslať tie ich obrázky rýchlo do zabudnutia. Antigraffiti náter je skrátka bariéra, ktorú už tak ľahko neprekonajú.

Aby…

ako sa brániť proti vandalomAby som nezabudol. Vďaka tomu neviditeľnému chemickému antigraffiti filmu bude fasáda naviac dokonale ochránená aj pred špinou z ulice, zvíreným prachom, jarným peľom alebo atmosferickými nečistotami.

Zjednodušene povedané, ide o progresívnu, modernú technológiu pracujúcu s nanočasticami. Roztok, či náter aplikovaný na fasádu alebo stenu účinne bráni vsiaknutiu spreja do podkladu, takže následné odstraňovanie týchto agresívnych farieb je oveľa jednoduchšie a darí sa aj bez pozostatkov farebných obrysov alebo tieňov.

A…

tipy ako odstrániť graffitiA pokiaľ ide o cenu za túto prácu, oplatí sa zdôrazniť, že ide o investíciu, ktorá spol s nami aj domom prekoná hodný kus času. Takže z pohľadu výslednej kvality, technologických výhod a precíznosti odvedenej práce bola cena primeraná.

Nesporne aj preto služby firmy A SERVIS LIPKA odporúčam každému, kto potrebuje pomôcť alebo vyriešiť z pozície laika celkom neriešiteľné. Spoločnosť navyše angažuje len kmeňových a dokonalých profíkov. Takže práca pre klienta má tie najvyššie parametre