Prirodzene, nerobím si žiadnu tabuľku, koľko objednávok v našej upratovacej firme A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava, urobia ženy a koľko muži. Ak sa však pritrafí dajaká od výškové práce bratislavachlapa, často máva zaujímavé pozadie. Pred niekoľkými týždňami nám zavolal mladší muž a vyslovil prosbu, že potrebuje dať urýchlene do poriadku okná na dome svojich rodičov.

Keďže vždy uvítame zdroj a pôvod znečistenia, poprosili sme ho, aby nám priblížil situáciu, ktorá k problému s oknami prispela. Najprv sa začal vyhovárať, že to nie je podstatné, že sú len od farby. Ale keď som naliehal, dal sa presvedičť. Mal však podmienku. Všetko s nami dohodne sám, resp. všetko aj sám zafinancuje.

 

Ukázalo sa, že mladý muž – náš nový klient – študuje v zahraničí a pred časom trávil študijné voľno v rodičovskom dome. Keďže rodičia sú rozlietaní tak ako on, stalo sa, že jeden z víkendov, plus zopár dní k nemu, mal stráviť celkom sám.

Mladý muž, ktorého ovládajú dennodenne všemožné nápady, nekonečný prílev energie a samozrejme pokušiteľ-testosterón. Rýchlo pochopil, žeby sa ponúkané voľné dni dali využiť aj v trochu inom balení ako tomu bolo doposiaľ.výškové čistenie bratislava

 

Zapojil teda fantáziu, telefón a o pár hodín mu už bolo jasné. Že časť slobodného priestoru strávi s partiou skvelých priateľov a niekoľkými paintball puškami. Kamarátov sa na duhý deň zišlo celkom šesť, takže ostrá zábava sa dala dobre naplánovať.

 

 

Veľkou výhodou jeho rodinného domu bola poloha.

 

Celý pozemok tvoril vlastne rozhľahlý ovocný sad, ktorý stavbu domu obklopoval z troch strán. Bolo teda úplne jasné, že spoločná akcia získa dostatok miesta pre všetky finesy airsoftovej bitvy. Mladík sa tešil a dúfal, že takáto akcia nebude pre neho prvá a posledná.

umývanie okien vo výškach cenaChalani stáli v danú hodinu zhromaždení pred domom a boli takí napružení, že sa nemohli dočkať, kedy to vypukne. Dohodli si pravidlá, posilnili sa niečím ostrejším, nech to vraj má grády, ponavliekali na seba chrániče a všetko potrebné a bojová paráda odštartovala. Rozbehli sa po pozemku, poskrývali a nechali, aby im diktoval adrenalín a testosterón.

 

Náš mladý muž popisoval tie hodiny s nadšením a z jeho slov bolo zrejmé, že si to so svojou suitou dokonale užíval. Koniec-koncov, neboli to žiadni zelenáči. Spolu už totiž absolvovali nejedno „poľné ťaženie,“ takže poznali všetky nuansy, úskoky a triky. Jednoducho, malo to pre každého šťavu a príchuť neskutočnej mužskej slobody.

Keď sa všetci dokonale vyblbli a získali jasný pocit, že toho bolo akurát dosť, dohodli si ešte večer v neďalekom bare. Takže rýchla sprcha, čas na prezlečenie a spoločná večera, spojená s príjemnou spoločnosťou najlepších kamarátov. Všetko sa ale trochu natiahlo, a tak náš klient padol do postele až nad ránom.

umývanie okien cena bratislava

Keďže vstával primerane nočnej únave…

 

Keďže vstával primerane nočnej únave, bolo už slnko vysoko. Chodil spokojný s kávou okolo domu a užíval sa dobrý pocit, slnko a vzduch plnými dúškami. Sotva zašiel za roh rodinného domu a chcel sa posadiť na lavičku stojacu pod košatým orechom, ostal stáť ako skamenelý.

 

To, čo videl nečakal ani v najhoršom sne. Na oboch oknách, ktoré smerovali z prízemia rovno do záhrady, svietili veľké, neónovo žlté fľaky po zásahu paintballových projektilov. Bolo mu jasné, že v zápale paintballovej zábavy sa niekto z partie pozabudol. A nemieril tak, ako bolo medzi nimi dohodnuté. Teda, všade inde, len nie smerom k domu.

umývanie okien cena blavaMladík doslova stratil reč a zmocňovala sa ho panika. Vedel až príliš dobre, aká býva farba týchto nábojov odolná a agresívna. Ak sa mu ju nepodarí z okien odstrániť dovtedy, kým sa doma objavia rodičia, čakajú ho poriadne horúce hodiny. Zabudol na kávu, obed, sprchu a letel po dajaké vedro, čistiaci roztok a všetko potrebné.

Ako nám vravel, makal naplno a snažil sa tých fľakov zbaviť, čím prv. Niečo povolilo, niečo sa však tvárilo, že nemá nárok. Pochopiteľne, že obvolal zopár rozospatých kamošov, či nepoznajú dajaký postup alebo trik. Dalo sa ale čakať, že od chalanov sa k takejto špeciálnej téme veľa inšpirujúceho nedozvie.

 

 

Bežal teda ku kompu…

 

Bežal teda ku kompu a prehľadal vyhľadávačom celú zamotanú pavučinu informácií, ktorá sa viazala k téme čistenia kadečím poznačených okien. Zrejme mal v ten deň len smolu alebo hľadal nesprávne. No nič prevratné mu do očí neudrelo, takže jeho zúfalstvo sa stupňovalo priamo úmerne plynúcemu času.profi umývanie okien cena blava

Napokon sa zahral na virtuálneho spasiteľa svojho kamaráta a s malou dušičkou zavolal starej mame. Snažil sa ju obalamutiť detsky naivnou historkou, že sa tá galiba s farbou prihodila jeho spolužiakovi. Takže keby vedela ako sa mu dá rýchlo pomôcť, mal by ju ešte radšej a má u neho extra pusu a kyticu kvetov.

 

Reakcia starej mamy mu bezmála zrazila sánku. Povedala mu, že keď doma zase vyrobil dajaký mega problém a nevie, čo s ním, mal by pekne-krásne siahnuť do vrecka. A zavolať do upratovacej firmy A SERVIS LIPKA. Ona sama ich pozná už roky a okrem okien, jej v byte udržujú v špičkovej kvalite aj dva veľké orientálne koberce, ktoré boli jej svadobným darom.

Babička mu vliala nádej, že ak mu niekto dokáže s jeho problémom pomôcť. Tak je to práve firma A SERVIS LIPKA, ktorá ju ešte nikdy nesklamala. A to má na mysli hlavne koberce a okná. Naviac, ich ľudia robia rýchlo, precízne a vždy kvalitne. Je to proste partia naslovovzatých profesionálov, pre ktorých slovo „nejde“ snáď ani neexistuje.

 

 

Mladý muž bez váhania v tom okamihu prehodnotil…

vyskove prace – umývanie a čistenieMladý muž bez váhania v tom okamihu prehodnotil svoj vlažný postoj k babičkinmu šiestemu zmyslu. A poďakoval jej za jedinečnú, viac-menej spásnu radu. Zodvihol tak opäť telefón a vytočil naše firmné číslo. No, a práve preto sa teraz počujeme, vážený pane, hovoril priamo ku mne s nákazlivým smiechom v hlase.

Super, teším sa spolu s vami, že vieme pomôcť, potvrdil som s úsmevom jeho vysvetlenie. Ak ste teda pre A SERVIS LIPKA finálne rozhodnutý, dohodnime si hneď deň a čas, kedy vás navštívime. Verím, že okná vašho domu dáme do vzorného poriadku.

 

V hlase nášho klienta bola cítiť nielen značná úľava, ale i kus dospelej zodpovednosti. Keďže mu bolo úplne jasné, že sebe i rodičom vyrobil ozaj nepríjemný problém. Jediné, čo sa dalo v tejto chvíli urobiť, bolo rýchle a profesionálne riešenie.

Po dvoch dňoch sme tak s kolegom už obdivovali ovocný sad okolo domu i celý pozemok. Aj keď naša úloha bola oveľa prozaickejšia. Museli sme s nechuťou uznať, že žltá paintballová farba poznačila okná viac ako sme si predstavovali. Takže na nás čakali dosť náročné hodiny čistenia a umývania.

 

 

Náš nový klient…

vyskove prace – umývanie a čistenieNáš nový klient ale bol od prvého pozdravu neistý a trochu rozhodený. A preto sme ho ubezpečili, že by to malo všetko klapnúť bez väčších problémov. On sám sa s nami náhlivo rozlúčil, vraj sa sľúbil k starej mame, ale najneskôr o dve hodinky bude späť. Žiadne starosti, upokojili sme ho, na prácu osamote sme u našich zákazníkov celkom zvyknutí. Takže je to v pohode a uvidíme sa pri vašich čistých oknách.

 

Mladík odišiel a pred nami stála úloha vyčstiť okná tak, aby získali späť svoj pôvodný vzhľad, či podľa slov klienta. Aby rodičia na nich nespozorovali ani to najmenšie. Chalan prosil najmä kvôli mame, ktorá vraj okná umýva sama, takže ich má proste v oku. Veľmi by ho mrzelo, ak by mala mať kvôli ich painballovému blázneniu, dajakú prácu navyše. Prípadne, keby musela počúvať jeho chabé výhovorky.

A keďže každý klient je pre spoločnosť A SERVIS LIPKA vždy na prvom mieste. Dali sme sa s kolegom do práce s vedomím, že mladý, sympatický študent uvidí po svojom návrate už len dokonale čisté a lesknúce sa okná. Veľmi dobre sme totiž vedeli, že naša osvedčená metóda čistenia nás spoľahlivo podrží. A v každom smere pomôže, aby sme dané slovo splnili.

výškové práce - čistenie

Takže neostávalo nič iné…

 

Takže neostávalo nič iné, ako sa pustiť do práce. Najprv sme vzali do rúk naše pevné a ostré škrabky. Ktoré pri správnom používaní dokážu viac, ako na prvý pohľad sľubujú. Prirodzene, treba s nimi pracovať opatrne a sústrediť sa na každý pohyb.

Nakoniec, každý z nás veľmi dobre vie, že po hladkom skle sa dokáže mnoho vecí krásne kĺzat. A prstov máme predsa len desať. Nehovoriac už o tom, že kombinácia oceľovej, poriadne ostrej škrabky. A neopatrných, neškolených pohybov zamestnanca, by mohla nevratne poškriabať rámy okien, ale aj sklenené plochy.vyskove prace – umývanie okien

 

Takéto mínusky na kvalite vždy boli, sú a budú pre spoločnosť A SERVIS LIPKA absolútne neprípustné. S kolegom nás však dlhoročná prax naučila, že systematické, opatrné a sústredené úsilie vždy prienieslo dobré výsledky – škrabka, neškrabka.

Opäť sa to potvrdilo aj v tomto špecifickom prípade. Neónovo žlté fľaky paintballovej farby sa kúsok po kúsku od skla a rámu oddeľovali. Takže po čase boli okná takmer ako vymenené, aj keď k dokonalosti mali stále veľmi ďaleko. Odložili sme teda škrabky na svoje miesta a nachystali si účinný roztok teplej vody a špeciálnej čistiacej chémie.

 

 

Všetci vieme…

 

Všetci vieme, že kvalitne a starostlivo vyumývané okná sú základom pre ďalší technologický krok leštenia. Takže našim „rozmyvákom“ prejdeme nielen sklá, rámy a vyskove prace – umývanie okienparapety, ale doslova každý kút a skryté miesto okna. Skrátka, nič nenechávame na náhodu, lebo dokonalý výsledok stojí len na perfektne odvedenej robote.

Aj preto sme venovali umývaniu okien našim chemickým roztokom, mimoriadnu pozornosť a postupovali v súlade s preverenou receptúrou. Len čo sme okná zbavili zvyškov farby, prachu a iných nečistôt, prišla k slovu stierka s pružnou gumovou hranou. Práve s jej pomocou vieme okná zbaviť ostatkovej vody a vlhkosti. Tento krok je v celom procese nášho čistenia mimoriadne dôležitý, pretože finálne leštenie si ho bezpodmienečne vyžaduje.

A propos, leštenie. Kľúčový úkon v celej metóde čistenia okien. Firma A SERVIS LIPKA sa už dlhé roky plne spolieha na technologicky preverené a zákazníkmi oceňované tzv. suché leštenie. Jeho výhody sú pre každého nášho klienta celkom nesporné, vskutku jedinečné, a to z viacerých pohľadov.

V prvom rade nasucho vyleštené okná ostávajú podstatne dlhšie čisté. A na umytej ploche sa tak ľahko neusádza neželaný, ale všade prítomný prach a rôzne atmosférické nečistoty. Na druhej strane, leštenie bez chemického prostriedku pomáha účinne predĺžovať čistotu umytých okien, a to na dlhšie časové obdobie.

 

 

Príčina tejto zaujímavej skutočnosti je prostá.

vyskove prace – umývanie okienChemické látky obsiahnuté v leštidle nechávajú na oknách mikroskopický film. Vo veľmi krátkom čase sa vplyvom okolitého prostredia a vzdušnej vlhkosti z tohoto povlaku stáva niečo ako tenulinká lepivá vrstva. Prirodzene, že na nej sa okamžite začnú usadzovať nečistoty, poletujúci peľ a prach. Okno je tak o niekoľko málo týždnov špinavé práve tak, ako pre čistením.

Samotná metóda leštenia nasucho vyzerá v podstate jednoducho. Stačí nám len čistá bavlnená textília a silné ruky. Potom pomaly a precízne leštíme plochu okná – krok za krokom. Iste, je to v istom smere fyzicky namáhavejšie a o niečo pracnejšie. Takže si tento netradičný postup vyžaduje viac času, ale konečný výsledok stojí za to. Každý náš zákazník bol očividne nadšený, keď jeho umyté okná žiarili dokonalým leskom.

Presne tento postup sme uplatnili aj v tomto prípade. Leštenie – kvôli veľkosti plochy a snahe doladiť celkový dojem. Trvalo trochu dlhšie, a tak nás pri záverečnej etape zastihol aj náš mladý klient. Periférne som ho zaregistroval, pozdravili sme sa. No bolo vidno, že stojí kúsok obďaleč a pozoruje naše posledné ťahy a úpravy.

 

 

vyskove prace cenová ponukaNedalo mi to…

Nedalo mi to, a tak som ho oslovil. Tak ako, ste s našou prácou spokojní, pane? Chalan dajakú sekundu mlčal, aby sa náhle rozhovoril. Vyspal zo seba niečo ako, to je predsa neuveriteľné, veď tie okná vyzerajú ešte lepšie ako predtým. Neviem, či si nebudem musieť pre mamu vymyslieť story, že som sa doma nudil, a preto sa dal na umývanie okien.

Všetých nás to pobavilo, lebo tá predstava bola skôr nebezpečná. Je predsa jasné, že matky sa v otázkach upratovania alebo umývania okien nedajú ľahko nachytať, ani pomýliť. Tak, či tak bola hrozba škvŕn a fľakov zažehnaná a okná na dome mali opäť svoju fazónu a stratený vzhľad. Mládenec sa tešil dvojnásobne i preto, lebo ani sebalepšia snaha neviedla k odhaleniu dajakých chybičiek, či nedostatkov.

Keď sme už boli zbalení a chystali sa s kolegom na odchod, mladík nás potešil. Slovami tom, že našu upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA bude odteraz odporúčať všetkým okolo seba. Dokonca ponúkol ešte podarený vtip. Že ak by to bolo možné, pozval by si nás poumývať okná na jeho zahraničnom internáte. Proste, další dôvod na radosť…

výškové práce bratislava