Drobné opravy povrchu fasády (tmelenie, strhnutie starého náteru) od 7 €/m²

 

Firma A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka pre svojich zákazníkov komplexné služby širokého spektra a s našim programom „STOP GRAFFITI“ dbáme na to, aby boli fasády Vašich budov úplne čisté a opravené. Keďže sa čoraz častejšie stretávame s odstraňovaním graffitov z najrôznejších povrchov je na mieste zoznámiť sa aj s prevenciou, ktorá Vás môže zbaviť sprejerských stôp nadobro. Nie každý vie, že sa dajú graffity odstrániť, nieto sa pred nimi chrániť antigraffitovým náterom. Antigraffitový náter odporúčame zákazníkom po oprave povrchu fasády, aby bol povrch pripravený na nanesenie antigraffitovej ochrany. Vašu fasádu opravíme, nerovnosti a otlčené rohy zapravíme špeciálnym tmelom na fasády. Túto prácu vykonáva náš profesionálny tím, ktorý sa snaží vyhovieť všetkým Vašim požiadavkám. Po kvalitne vykonanej oprave poškodenej fasády, nanášame fasádne farby zn. Weber, ktoré patria k špičkovým výrobkom a ponúka širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúci nielen aktuálne architektonické požiadavky. Fasádne farby nanášame v dvoch vrstvách. Opravy fasád realizujeme nielen po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

 

Natieranie fasád

Penetračný náter fasády od 1,50 €/m²
Náter fasádnou farbou Weber od 7 €/m²

 

Pri odstránení graffitov z fasád domov neošetrených antigraffitovým náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Preto si často nechávajú zákazníci svoju fasádu premaľovať tak, aby bol výsledok čo najlepší. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Zaistíme až 90% zhodu farebnosti fasádneho náteru. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná domluva).

Všetky tieto služby realizujeme aj na výškových budovách (práca vo výškach), ktorú vykonáva náš tím profesionálnych pracovníkov špeciálne vyškolených na prácu vo výškach. Ľahšie prístupné miesta vo výškach natierame s pomocou vysokozdvižné techniky, lešenia a rebríka. Pre ťažko prístupné miesta máme tím certifikovaných horolezcov, ktorí vykonávajú natieranie a opravy fasád vo výškach pomocou horolezeckého vybavenia. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejší a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

 

AGO 1

 

Čistenie fasád

Čistenie fasád a opláštenie budov vysokotlakovou vodou od 3 €/m2
Oprava fasády po odstránení grafitov nanesením vhodnej farby od 7 €/m2
Umytie fasády a zjednotenie povrchov od 1,50 €/m2
Ochranný náter BELLINZONI od 4 €/m2

 

Vykonávame čistenie fasád na rodinných domoch, ale aj veľkých panelákových budovách a komerčných stavbách, ďalej potom na múrikoch, stenách a pod. Na fasádach sa každý deň usadzuje prach a rôzne nečistoty. Nechajte oživiť ich pôvodnú krásu – zabezpečujeme kompletné čistenie a umývanie fasád vo výškach použitím horolezeckej techniky. Fasády tak zbavíme prachu, rias, plesní, vtáčieho trusu, lišajníkov alebo iných nečistôt. Navyše vyčistíme aj zdanlivo nedostupné miesta.

Tlakovým strojom očistíme všetky existujúce prírodné hoci lúhom machy, riasy, plesne aktívny čistiaci zložkou Unisan. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Tak aby sa neopakoval výskyt plesní a ďalších nečistôt je potrebná vyčistiť celú plochu budovy. Potom čo necháme budovu vyschnúť, odporúčame naniesť ochranný náter Bellinzoni, ktorým zamedzíme vytváraniu vlhkosti, ktorá spôsobuje tvorbu zelených hoci lúhom. Náter má funkciu difúzneho odporu – tzn., že voda má možnosť odchádzať, ale náter ju neprepustí do fasády. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Životnosť náteru je 4-6 rokov. Ďalej vykonávame maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami Weber, aplikujeme penetrácie a úpravu podkladu povrchu, tryskajú a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálne chémiou po celom území Českej republiky, Slovenska, Rakúska a Nemecka .

Čistenie fasád a opláštenie budov
od 3 €/m²
Oprava fasády po odstránení graffitov od 7 €/m²
Umývanie fasády a zjednotenie povrchu od 1,50 €/m²

 

vysky 1

 

Čistíme fasády, omietky a plášte budov, tmelíme a opravujeme fasády a omietky, zabepečujeme maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami, aplikujeme penetrácie a úpravu podkladu povrchu, tryskajú a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálny chémiou po celom území SR. Ak ste nespokojní s fasádou na Vašom objekte, nie je lepšie riešenie než ju vyčistiť. Sme schopní Váš dom alebo akýkoľvek iný objekt kompletne zbaviť akéhokoľvek znečistenia na stenách (škvrny od farieb, organická nečistota, graffiti). Ak sa jedná o znečistenie graffitmi, viac sa dozviete v sekcii odstraňovanie graffitov. Pokiaľ sa jedná o bežné znečistenie umývame fasády ručne (od 1,50 €/m²), pri vyššom znečistení čistíme vysokotlakovou pištoľou použitím aktívnej čistiace zložky Flamil super 3 (od 3 €/m²). Ak sa objavia škvrny, ktoré nejdú odstrániť normálnou cestou, odporúčame opravu fasády nanesením vhodnej farby (od 7 €/m²). Používame kvalitné fasádne farby od firmy Weber. Ak na Vašom objekte máte často problémy so znečistením graffiti alebo inými druhmi znečistenia, pozrite sa prosím aj do sekcie antigraffiti, nájdete tam viac o ochrane fasád a prevencie pred graffitmi.

Drobné opravy povrchu fasády (tmelenie, strhnutie starého, náteru) od 8 €/m²

V rámci nášho „systému čistých budov“ sme schopní zabezpečiť najnutnejšie povrchovej úpravy a opravy fasád. Táto služba sa odporúča ak je povrch na objekte, na ktorý máte v pláne nanášať ochranný antigraffiti náter alebo náter fasádnou farbou, schátraný, popraskaný, lúpe sa farba a alebo sa drobí omietka. Praskliny a drobné dierky zapravíme silikátovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obouchané rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby vždy vykonáva špeciálne školený zamestnanec. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu riadne napenetrovať, čo slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovej fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

 

opravy fasad

 

Penetračný náter fasády od 1,50 €/m²
Náter fasádnou farbou od 7 €/m²

 

Na fasádach a štruktúrovaných omietkach ak odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak doporučujeme naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10 ° C nemožno odstraňovanie graffiti technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúdajú.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad upratovacích služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, prevádzame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.